20.Ankara Uluslararası Film Festivali, Ankara

5.Detmold Uluslararası Kısa Film Festivali, Detmold Almanya

Kamera Arkası: Kağıt Uçak (2008)

Kamera Arkası: Gri Bulutlar Dağılırken (2009)

Goethe Institut, Ankara (2007)

Kamera Arkası: Kağıt Uçak (2008)

Kamera Arkası: Hiçbir yerde (2008)

2.Hacettepe Üniversitesi Gösterimi Ankara, Türkiye

Kamera Arkası: Kaptan Anadol (2015)

Başkent Üniversitesi İletişim Fakültesi, Ankara, 2017

Kamera Arkası, Ankara, 2016

Kamera Arkası, Ankara, 2016

 

En Son Yapımlar:

Kelle Koltukta 2006 yılında kurulmuştur. Altyapısını Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerinin oluşturduğu ekip, üniversite yıllarında çektikleri kısa filmleri, videoları ve belgeselleri ile tanınmış, katıldıkları ulusal ve uluslararası film festivalleri ile sinema izleyicisi ile buluşmuştur.

2007 yılında ilk yerleşkesi olan Kennedy 61e1 ile fizikselleşen Kelle Koltukta, bu çatı altında filmlerinin koordinasyonunu ve post prodüksiyon süreçlerini gerçekleştirmiş, bununla beraber aynı çatı altında yaptıkları dizi ve film gösterimleri, maç toplanmaları ve partiler ile bulunduğu bu lokasyona hareketlilik getirmiştir.

2008 yılında başlatılan süreç sonunda 2009 yılında marka haline getirilen Kelle Koltukta, üniversite yıllarının bitmesi ile birlikte artık şirket haline getirilmiş ve yeni ofisi olan Karum130'a taşınmıştır. Ekibin merkezi olan Karum130 aynı zamanda Kelle Koltukta'nın ajansı olarak da sektörde hizmet vermektedir.

Bütün bu yıllar içinde Kelle Koltukta duruşu ile birçok insan tarafından bir ekip ya da bir grup, kimileri tarafından ise bir inisiyatif olarak benimsenmeye başlamıştır. Ekibin içerisindeki her bir bireyin özellikle plastik sanatlar ile olan yakınlığı ile yer aldıkları sergiler, etkinlikler ve sosyal duyarlılıkları sonucunda bu ¨inisiyatif¨ tanımını kazanan Kelle Koltukta ekibinin bazı üyeleri bu kişisel projelerini devam ettirmekte ve Kelle Koltukta'yı plastik sanatlar alanında da öte yandan temsil etmektedir.

Bir hayal olarak kurulan Kelle Koltukta o hayal üzerinde adım adım yol alıyor, onu kuran, bünyesinde bulunmuş, bulunan, bulunacak yönetmenleri, senaristleri, koordinatörleri ve tüm ekip ile iyi filmlere imza atmaya çalışıyordur.

Saygılarımızla...
Kelle Koltukta

© 2024 Kelle Koltukta Bağımsız Yapım.
Kelle Koltukta Kreatif